طرح “تعیین حوزه‌های اعطای کمک توسعه‌ای جهاد به افغانستان” در دست بررسی است

معاون فناوری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی از ارسال پروپوزال “تعیین حوزه‌های اعطای کمک توسعه‌ای از جانب جهاد دانشگاهی به جمهوری اسلامی افغانستان” در حوزه خدمات مرتبط با سلامت خبر داد و گفت: این پروپوزال به ستاد افغانستان در وزارت امور خارجه ارسال شده که منتظر پاسخ نهایی این ستاد هستیم.

دکتر معصومه مداح در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: مطالعات کاملی را در رابطه با توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود جهاد دانشگاهی و انتخاب کشور مقصد در راستای اعطای کمک توسعه‌ای انجام دادیم.

معاون فناوری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی افزود: در نهایت مجموع این بررسی‌ها با توجه به شرایط ژئوپلیتیکی، اشتراکات فرهنگی، زبانی و مذهبی منجر به انتخاب کشور افغانستان به عنوان پایلوت شد.

وی ادامه داد: پروپوزالی را در رابطه با اعطای کمک از سوی جهاد دانشگاهی به کشور افغانستان در حوزه سلامت و پتانسیل‌ها وتوانمندی‌هایی که در این حوزه در جهاد شکل گرفته است، تهیه کردیم و طی جلسه‌ای که با دکتر ظریف داشتیم، کلیات این طرح را نیز ارائه دادیم که مورد استقبال قرار گرفت.

مداح تصریح کرد: برای تصویب این طرح باید از طریق ستاد افغانستان در وزارت امور خارجه هماهنگ شود که پروپوزال تهیه شده به این ستاد ارسال شد و هر زمانی جواب نهایی را دهند، اقدامات اولیه برای اجرایی‌سازی این طرح پی‌گیری می‌شود.

معاون فناوری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاد دانشگاهی با بیان اینکه با توجه به اهمیت مباحث امنیتی و حاکمیتی، هماهنگی با ستاد افغانستان ضروری است، گفت: عنوان دقیق این پروژه “تعیین حوزه‌های اعطای کمک توسعه‌ای از جانب جهاد دانشگاهی به جمهوری اسلامی افغانستان” است که با یک رویکرد مشخص قرار شده در حوزه خدمات مرتبط با سلامت فعالیت کنیم.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s